Vítejte na webu Wooden House.

Jsme moderní CNC pilařský provoz v Boršově u Českých Budějovic. Vyrábíme dřevěné konstrukce chat a srubových domů ze sušeného masivu, zpravidla 50 nebo 70 mm tloušťka zdí. Je možné vyrobit jednoplášťové stavby pro rekreaci nebo dvouplášť s PUR deskami pro trvalé bydlení. Jako surovinu používáme severský smrk , případně lze lamelové dřevo.

Pro inspiraci nabízíme typové stavby. Ty lze upravit, případně vyrobíme stavbu dle vašich požadavků.

Dřevěný dům SilvieNěkteré stavby na nichž jsme se podíleli můžete vidět na Facebooku 
https://www.facebook.com/chaty.drevostavby 

Ekologické bydlení a rekreace

Disponujeme ekologickou technologií, která je šetrná k životnímu prostředí. Využití této technologie je zárukou vysoké jakosti našich staveb. Dřevo je přírodní materiál, logicky je tedy první volbou pro každého, komu není ekologické myšlení cizí. Ze dřeva se staví zejména ve Finsku, Dánsku, Norsku, Kanadě a Rusku, kde je v chladných oblastech většina dřevostaveb. Obavy, že by vám v domě ze dřeva byla zima, jsou tedy určitě zbytečné. Na dřevo se stačí jen podívat a už je nám tepleji.  

Víme že ekonomika bydlení je pro drtivou většinu našich stávajících i budoucích klientů na prvním místě. Díky rychlé výstavbě ušetříte peníze za nekonečné práce dělníků, dočasný pronájem jiného bydlení a také výsledná stavba vám bude šetřit peníze za vytápění. Když jde všechno dobře, můžete se nastěhovat již do 2 měsíců od prvního kopnutí.

Proč je chytré stavět s námi z masivního finského dřeva? Chata Žaneta

- energeticky vysoce účinná stavba

- rychlá a suchá výstavba

- odolnost systému vůči napadení hlodavci a hmyzem

- materiály pro výrobu neobsahují CFC, HCFC, HFC nebo formaldehydy

- finské dřevo je těženo a přepravováno ekologicky, což dokládají certifikáty FSC ař PEFC.

Jako nátěr doporučujeme gelové tenkovrstvé bezaromátové lazury Tixodecor od českého výrobce Viton.

Dřevěná chata Soňa